Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Kodeks Kar
KODEKS KAR LIGI, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

1.Treningi oraz inne sesje.
1.1 Sesje dodatkowe nie są obowiązkowe co nie znaczy, że można się na nich lekceważąco zachowywać.
1.2 Za nieuzasadnione i bezpodstawne obrażanie, przeklinanie na chacie nawet w trakcie treningów grozi kara w postaci 1 Punktu Karnego za każdy wpis.
1.3 Umyślne powodowanie wypadków – wyrzucenie z serwera na czas trwającej sesji, jeśli kierowca nadal będzie wchodził na serwer, grozi mu kara zakazu startu w wyścigu.
1.4 W czasie treningu obowiązuje przestrzeganie flag, za nie przestrzeganie grozi kara cofnięcia o 3 pozycji na starcie w wyścigu.

2. Kwalifikacje:
2.1 Za nieprzestrzeganie zasady "gęsiego" do startu kwalifikacji: cofnięcie o 5 pozycji na starcie w wyścigu.
2.2 Za każdorazowe ścinanie/poszerzanie zakrętów/szykan dodatkowe od 0,2 do 2 sekund, za poważniejsze anulowanie czasu.
2.3 Za pisanie na chacie podczas trwania kwalifikacji grozi kara w postaci 1 Punktu Karnego za każdy wpis.
2.4 Umyślne powodowanie wypadków – start z alei serwisowej w wyścigu.
2.5 W czasie kwalifikacji obowiązuje przestrzeganie flag, za nie przestrzeganie grozi kara cofnięcia o 5 pozycji na starcie w wyścigu.

3. Wyścig:
3.1 Spowodowanie wypadku, w wyniku którego bolid poszkodowanego:
a) Oskarżony ma połowiczną winę- kara +10 sekund do czasu wyścigu. W przypadku, gdy kara nie daje efektu w końcowym wyniku wyścigu, wówczas dodatkowo kara przesunięcia o 1 pozycję na starcie następnego wyścigu lub doliczenie 1 lub 2 punktów karnych.
b) jest bez uszkodzeń – kara +20 sekund do czasu wyścigu. W przypadku, gdy kara nie daje efektu w końcowym wyniku wyścigu, wówczas dodatkowo kara doliczenia 2 sekund do czasu kwalifikacyjnego na starcie następnego wyścigu lub doliczenie 1 lub 2 punktów karnych.
c) posiada uszkodzenia – kara +30 sekund do czasu wyścigu. W przypadku, gdy kara nie daje efektu w końcowym wyniku wyścigu, wówczas dodatkowo kara cofnięcia o 10 pozycji lub na starcie następnego wyścigu lub od 3 do 5 punktów karnych.
d) nie ma możliwości kontynuowania wyścigu - kara +60 sekund do czasu wyścigu. W przypadku, gdy kara nie daje efektu w końcowym wyniku wyścigu, wówczas dodatkowo kara 10 sekund stop&go w trakcie pierwszych 3 okrążeń lub od 5 do 10 punktów karnych. Wówczas gdy kierowca nie odbędzie kary, zostaje zdyskwalifikowany z wyścigu.
e) kary mogą zostać złagodzone o połowę jeśli winny oddał pozycję.
3.2 Za wielokrotne ścinanie/poszerzanie zakrętów/szykan: kara +30 sekund do czasu wyścigu. W przypadku, gdy kara nie daje efektu w końcowym wyniku wyścigu, wówczas dodatkowo kara cofnięcia o 5 pozycji na starcie następnego wyścigu.
3.3 Za utrudnianie dublowania lub opóźnione umożliwienie dublowania kara +20 sekund do czasu wyścigu. W przypadku, gdy kara nie daje efektu w końcowym wyniku wyścigu, wówczas dodatkowo kara od 2 do 6 Punktów Karnych.
3.4 Inne kary dotyczące wydarzeń na torze:
a) za jazdę bez koła/kół (po stracie koła należy wcisnąć ESC, gdyż naprawa tego uszkodzenia w pit-stopie jest niemożliwa) - dyskwalifikacja w wyścigu. W przypadku gdy kierowca zwleka z karą , wówczas dodatkowo kara zakazu startu w następnym wyścigu.
b) za nie zachowanie uwagi przy powracaniu na tor kara +20 sekund do czasu wyścigu. W przypadku, gdy kara nie daje efektu w końcowym wyniku wyścigu, wówczas dodatkowo kara cofnięcia o 5 pozycji na starcie następnego wyścigu.
c) za przekroczenie linii podczas wyjazdu z alei serwisowej kara +20 sekund do czasu wyścigu. W przypadku, gdy kara nie daje efektu w końcowym wyniku wyścigu, wówczas dodatkowo kara 5 Punktów Karnych.
d) za speedbuga podczas wyścigu – dyskwalifikacja w wyścigu oraz kara przejazdu przez aleję serwisową po pierwszym okrążeniu następnego wyścigu.
e) za spowodowanie karambolu podczas wyścigu – dyskwalifikacja w wyścigu i zakaz start w następnym wyścigu .
f) w przypadku ścięcia toru w celu wyprzedzenia kara +20 sekund do czasu wyścigu. W przypadku, gdy kara nie daje efektu w końcowym wyniku wyścigu, wówczas dodatkowo kara 3 Punktów Karnych.
3.5 Za pisanie na chacie podczas trwania wyścigu grozi 1 Punkt Karny za każdy wpis.
3.6 Za start z pola startowego przed zapaleniem się zielonych świateł w celu zapoznania się z torem grozi kara +20 sekund do czasu wyścigu. W przypadku, gdy kara nie daje efektu w końcowym wyniku wyścigu, wówczas dodatkowo kara 3 Punktów Karnych.
3.7 W czasie wyścigu obowiązuje przestrzeganie flag, za nie przestrzeganie grozi kara 5 Punktów Karnych.
3.8 Za niesportowe zachowanie na torze, np. zajeżdżanie drogi, spychanie z toru, grozi kara +30 sekund do czasu wyścigu. W przypadku, gdy kara nie daje efektu w końcowym wyniku wyścigu, wówczas dodatkowo kara nawet do 10 Punktów Karnych(w skrajnych przypadkach Administracja może anulować Licencję sprawcy zdarzenia).
3.9 Za przekroczenie prędkości na okrążeniu rozgrzewkowym grożą następujące kary:
a) od 201 do 205 km/h - 1 Punkt Karny
b) od 206 do 210 km/h - 2 Punkty Karne
c) od 211 do 215 km/h - 3 Punkty Karne
d) od 216 do 225 km/h - 3 Punkty Karne oraz kara doliczenia 30 sekund do wyścigu
e) od 226 do 239 km/h - 4 Punkty Karne oraz kara doliczenia 30 sekund do wyścigu
f) od 240 do 250 km/h - 4 Punkty Karne oraz kara doliczenia 60 sekund do wyścigu lub 30 sekund i 5 Punktów Karnych
g) powyżej 250 km/h - odebranie licencji na minimum jeden wyścig
3.10 Za kolizję podczas okrążenia formującego winowajca otrzymuje karę dolczenia 20 sekund do czasu wyścigu, a w razie nieukończenia rywalizacji - start z alei serwsiowej w kolejnym wyścigu.
4. Inne kwestie:
4.1 Kary za wszelkie inne zdarzenia nie przewidziane w Kodeksie Rada FIA wydaje wg własnego uznania.
4.2 Wszelkiego rodzaju oszustwa i krętactwa wiążą się z podjęciem działań Administracji i nałożeniem kar: ban na konto na stronie ligi oraz wydalenie ze składu ligi.
4.3 W przypadku jazdy w wyścigu z błędem gry (mismatch) szef ligi może nie dopuścić kierowcy do pierwszego wyścigu, w którym błąd się pojawił. Jeśli błąd nie zostanie usunięty do kwalifikacji przed drugim wyścigiem, zawodnik nie ma prawa występu podczas kwalifikacji i wyścigu.
4.4 W przypadku wystąpienia dodatkowych okoliczności Rada FIA może zastosować kary łagodniejsze lub ostrzejsze od powyższych.
4.5 Kary nakładane są w przypadku zgłoszenia skargi przez poszkodowanego lub w przypadku rażącego nie przestrzegania reguł Rada FIA sama wymierzy odpowiednią karę.
4.6 Jeśli widzisz w kodeksie jakieś niedociągnięcia poinformuj o tym Administrację przez prywatną wiadomość.
Następne GP
Runda 4 | Monte Carlo
Trening Kwalifikacje Wyścig
01.07.17 | 19:00 02.07.17 | 19:00 02.07.17 | 19:35
POBIERZ TOR
Serwery Ligowe
Serwer rFactor
Adres IP: 91.196.48.246:24000
Hasło: f1 Status | Online
       
Serwer Team Speak
Adres IP: ts3.r-fanatic.pl
Hasło: f1 Status | Online
       
Klasyfikacja Generalna
Klasyfikacja Kierowców
1       Pawluz       Benetton 35
2       EmoBoy       Jordan 35
3       EmPiDi       Sauber 28
4       Shymi       Sauber 18
5       Patryk913       Minardi 15
       
Klasyfikacja Konstruktorów
1       Sauber 46
2       Benetton 43
3       Jordan 36
4       BAR 23
5       McLaren 18
Zobacz pełną klasyfikacje
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 58
· Najnowszy użytkownik: Bartek1337
Powered by PHP-Fusion copyright 2002 - 2015 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Projekt i wykonanie: DameQ
Edycja: Pawluz