Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Dublet Saubera na inauguracji sezonu!
Autor: EmPiDi, czerwiec 07 2017, Wyœwietleń: 164
Tak jak podejrzewaliśmy - przepiękna australijska aura przywitała nas pełnią blasku słonecznego.

Sesja kwalifikacyjna odbyła się bezproblemowo, niestety większości z obecnych mocno oberwało się co do kar na przyszłe GP, z którymi możecie się Państwo zapoznać w poprzednim newsie.
Pierwsze PP w sezonie, a także w karierze wywalczył EmPiDi. Między kolejną trójką (Vef, Pawluz, Shymi) różnica w czasach wyniosła zaledwie 0.065 s. Trzecią linię zajęli nam EmoBoy z Jordana i Patryk 913. Ze stratą ponad półtorej sekundy do zwycięzcy z 7 pola startowego wyścig rozpoczynał PatrykTrusmaster80, a tuż obok podopieczny Benettona- Norbi. TOP10 zamknęli nam nowi kierowcy- xCalpeR, który otrzymał propozycję ścigania od Williamsa oraz Okti123 w samochodzie Stewarta. Odległe 11 miejsce zajął wicemistrz zeszłego sezonu - Lucas, tym razem jedyny reprezentant Ferrari. 12 miejsce powędrowało do En3Migo_2k z Arrowsa. Ostatnią linię zajęli MisieQ i Tadeo. Na tor nie mogli wyjechać z powodu problemów z samochodem Marlboroman i Never Give Up. Mechanicy Nevera niestety nie zdążyli uporać się z samochodem na czas wyścigu, co doprowadziło do przedwczesnego zakończenia tego weekendu.

Wyścig już nie odbył się tak bezproblemowo - potrzebowaliśmy aż 2 dozwolonych restartów. W tym czasie zdążyli dołączyć do nas spóźnieni MateLeLe (Mclaren) oraz Nicolas (Williams) Niestety na oficjalnym starcie nie obyło się bez wypadków, choćby gdy xCalpeR zaspał na starcie, MisieQ startujący za nim aż zespinował już na samej prostej startowej. Po 4 okrążeniach nie mieliśmy już wspomnianego wcześniej Miśka i Nicolasa , a do tej grupy pechowców dołączyli także Tadeo i Patryk913. Do 11 okrążenia straciliśmy także Oktiego i Vefa, u którego zawiodły hamulce.

W czołówce natomiast szybko przewagę wyrabiali sobie zawodnicy Saubera, zmieniając prowadzenie między sobą. Jednak przy drugim stincie Shymi przestrzelił drugi zakręt i stracił ponad 5 sekund, przez co walka o zwycięstwo praktycznie się zakończyła. O najniższy stopień podium walczyli MateLeLe oraz EmoBoy. Walka była bardzo zacięta, czasami jednak zbyt agresywna ze strony EmoBoya, jednak do większych uszkodzeń bolidów nie doszło. Ostatecznie to zawodnik Jordana zajął 3 miejsce. Na miejscach 5-6 dojechali spokojnie zawodnicy Benettona, a więc Pawluz i Norbi. Wysoko przebił się En3Migo_2k który zajął P7 oraz Lucas będący na P8. TOP10 uzupełnił PatrykTrusmaster80 a także Marlboroman. Ostatnim zawodnikiem, który ukończył wyścig był xCalpeR.

W klasyfikacji konstruktorów z przewagą 28 pkt nad Benettonem prowadzi Sauber, na te GP z kompletem punktów. 2 pkt mniej traci Jordan, czwarty jest Mclaren z dorobkiem 12 pkt, a dalej mamy Arrowsa, Ferrari i BAR.

A już w tym tygodniu widzimy się na Interlagos. Kto będzie tryumfował na brazylijskiej ziemi? Zapraszamy już w niedzielę!